Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu vücudun bir bölgesinden özel yöntemlerle alınan yağların, yine aynı kişinin başka vücut bölgesine özel kanüller ile aktarılması işlemidir.

Vücutta ihtiyaç duyulan uygun bütün alanlara uygulamak mümkündür. Yüzde yanak, elmacık kemiği, çene ucu bölgesi, eller, göğüsler, bacaklar vs. yerlerde kullanılır.

Enjekte edilen yağ hücreleri çeşitli oranlarda aktarıldığı bölgede canlılığını sürdürebilir. Bu oran kişiden kişiye değişmekle birlikte yüzde 20-50 oranında olabilmektedir. Yağ enjeksiyonunun uygulandığı yerlere göre de kalıcılık oranı değişir. Yanak bölgesi gibi hareketsiz bölgelerde enjeksiyon sonrası vücutta kalıcılık daha yüksek iken, bacak bölgesi gibi hareketli bölgelerde kalıcılık oranı daha düşüktür.

Yağ enjeksiyonu işleminden sonra verilen yağın vücutta ne kadar kaldığı, yaklaşık 6 aydan sonra ortaya çıkar. Bazen ikinci veya üçüncü bir enjeksiyon gerektiği görülür.

Vücuttaki derin kırışıklıklar, yara izleri, vücut hatlarını düzeltme, yanak dolgunluğu sağlama, elmacık bölgesi belirginleştirme, yüzde ağız-burun oluğunu doldurma gibi işlemleri yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirilir. Bu şekilde daha diri, daha dolgun, estetik açıdan daha iyi bir görüntü sağlanır.

Hastanın kendi dokusu olduğundan herhangi bir alerjik reaksiyon meydana gelmez.

Ameliyat sonrası dikkat edilecek noktalar nelerdir?

Hasta genellikle ameliyat günü taburcu edilir. Çok miktarda ve çok alana enjeksiyon yapılmışsa bir gün daha hastanede tutulur.

Ameliyat sonrası aşırı bir ağrı görülmez. Enjeksiyon bölgesinde bir miktar şişlik ve morarma görülür. Bu durum yaklaşık 7-10 gün içerisinde normale döner.

MERAK ETTİKLERİNİZ

ZNZ Hair Center ile gerçekleştirilen tüm operasyonlar güvencemiz altındadır.
Saç Ekiminin Geleceği Nasıl Olacak?

Saç Ekiminin Geleceği Nasıl Olacak?

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan saç ekim tekniği: FUE tekniğidir. FUE tekniği saç ekiminin geleceği için önemli bir adım olarak atıldı. Bu tarz saç ekimlerinde saçlar bir bölgeden özel borular aracılığı ile tek tek alınır ve saç ekilecek olan bölgeye yerleştirilir.

BLOG23.11.2020 13:19:28
Geçmişten Günümüze Saç Ekiminin Tarihi

Geçmişten Günümüze Saç Ekiminin Tarihi

Her şeyin olduğu gibi elbette saç ekiminin de bir tarihi var. Saç ekimi ve saç ekiminin tarihi ile ilgiliyseniz bu makale size zamanda yolculuk ettirece ve tarih boyunca saç ekimi tedavilerinin nasıl uygulandığını sizlere açıklayacak.

BLOG16.11.2020 13:13:52
Sakal Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Sakal Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Sakal, bazı erkekler için sahip oldukları en önemli aksesuardır. Farklı nedenlerden kaynaklanabilen sakal dökülmesi ya da sakal seyrekliği, sakal ekimi tedavisi ile çözülebilmektedir.

BLOG9.11.2020 13:07:57