İmplantoloji (İmplant Tedavisi)

İmplantoloji (İmplant Tedavisi)

Travma, diş eti hastalığı ve çürük gibi çeşitli nedenlerden dolayı doğal dişlerini kaybetmiş hastaların; titanyum veya seramik esaslı yapay köklerin çene kemiğine yerleştirilmesi ve üzerlerine sabit ya da hareketli protezler yapılmasıyla hastanın diş eksikliğinin giderildiği bölümümüzdür.

İmplant nedir?

Diş implantı, diş kökü yerine kullanılan titanyumdan yapılmış silindirik ve / veya konik şeklinde olan yapay diş köküdür .

Neden implant tedavisi yapılır?

  • Tek diş eksikliklerinde,
  • Tek veya çift tarafında arka dişlerini kaybetmiş hastalarda, 
  • Az sayıda kalmış doğal dişlere destek olmak amacıyla,
  • Tüm doğal dişlerini kaybetmiş hastalarda implant uygulanmaktadır. 

İmplant tedavi süresi ne kadardır?

İmplant uygulanması planlanan hasta, klinik ve radyografik tetkiklerden geçirilir. Bu incelemeler sonucunda uygulanacak implantın tip, çap ve boyuna; daha sonra protez tipine karar verilir. Bu doğrultuda farklı implant ve protez tiplerine bağlı olarak tedavi süresi değişebilmektedir. Tedavi süreci denilen, implantların kemiğe kaynaşma süreci kişiden kişiye ya da uygulanan bölgeye göre farklılık gösterir. Bu dönem iyileşme dönemi olarak adlandırılır ve hastanın dişsiz kalmaması için geçici bir protez yapılır. İyileşme dönemi tamamlandıktan sonra protez aşamasına geçilir ve planlanmış sabit ya da hareketli protez hastaya takılır.

Lazer ile implant tedavisi nedir?

Lazer destekli implant tedavisinde; Lazerin yumuşak ve sert dokudaki iyileşme mekanizmasını hızlandırıcı etkisinden yararlanılmaktadır.

Diş eti kesilmeden ve dikiş atılmadan implantlarınız kemik içine yerleştirilebilir. Lazer ile yapıldığında implantın kemik ile kaynaşması daha hızlı olacağından, standart bekleme süresine gerek kalmadan  daha kısa sürede implant üstü proteziniz yapılarak dişlerinize kavuşabilirsiniz. 

Özellikle estetiğin daha önemli olduğu ön bölge implant tedavileri sonrası aynı gün implant üstü sabit dişiniz  yapılabilir. Bu sayede gerek dış görünümünüz, gerekse  konuşmanızda yaşayacağınız problemlerin önüne geçilir ve güçlük yaşamazsınız.

MERAK ETTİKLERİNİZ

ZNZ Hair Center ile gerçekleştirilen tüm operasyonlar güvencemiz altındadır.
Saç Ekiminin Geleceği Nasıl Olacak?

Saç Ekiminin Geleceği Nasıl Olacak?

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan saç ekim tekniği: FUE tekniğidir. FUE tekniği saç ekiminin geleceği için önemli bir adım olarak atıldı. Bu tarz saç ekimlerinde saçlar bir bölgeden özel borular aracılığı ile tek tek alınır ve saç ekilecek olan bölgeye yerleştirilir.

BLOG23.11.2020 13:19:28
Geçmişten Günümüze Saç Ekiminin Tarihi

Geçmişten Günümüze Saç Ekiminin Tarihi

Her şeyin olduğu gibi elbette saç ekiminin de bir tarihi var. Saç ekimi ve saç ekiminin tarihi ile ilgiliyseniz bu makale size zamanda yolculuk ettirece ve tarih boyunca saç ekimi tedavilerinin nasıl uygulandığını sizlere açıklayacak.

BLOG16.11.2020 13:13:52
Sakal Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Sakal Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Sakal, bazı erkekler için sahip oldukları en önemli aksesuardır. Farklı nedenlerden kaynaklanabilen sakal dökülmesi ya da sakal seyrekliği, sakal ekimi tedavisi ile çözülebilmektedir.

BLOG9.11.2020 13:07:57