Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü

Ortopedi ve Travmatoloji bölümü kas-iskelet sisteminin hastalıklarını, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak teşhis eden, tedavi ve rehabilitasyon konularında en uygun medikal ve cerrahi yöntem ile bilimsel düzeyde planlayarak uygulamaktadır.

Aynı zamanda hastalar, tedavileri ile ilgili olarak uzman doktorlarımız tarafından tüm ayrıntılarıyla bilgilendirilmektedir.

Ortopedik Travma Bölümü

Ortopedik Travma Bölümümüzde; kas-iskelet sisteminin tüm kırık ve çıkıkları, kas, tendon ve sinir yaralanmaları, tüm el cerrahisi işlemleri yapılmaktadır.

Çok sık karşılaşılan düşme, çökme, trafik kazaları gibi yaralanmalarda hızlı ve etkili sonuç almak için birden fazla teknik ve tedavi yöntemi uygulanır.

Ameliyat gerektirmeyen durumlarda, uygun alçılama yöntemleri uygulanır iken, özellikle stres kırıkları ve küçük kemik kırıklarının tedavisinde ise; iyileşme zamanını yarı yarıya kısaltan kemik uyarıcıları kullanılmaktadır. 

Uzun kemik ve kalça kırıklarının büyük bölümünde mümkün oldukça kırık hattı açılmadan, küçük kesilerden yapılan ve kırık iyileşme süresini kısaltan yöntemleri tercih edilmektedir. Aynı zamanda eklem içi kırıkların bir kısmında, eklem açılmadan kırıkların tespitini sağlayan artroskopik cerrahi ile ameliyat sonrası oluşabilecek eklem sertliği olasılığını minimalize etmek ve yine ameliyat sonrası yapılan fizik tedavi  uygulamaları ile eklemin tam fonksiyonuna ulaşma zamanını kısaltmak amaçlanır.  

Bunun dışında tüm travmatik yaralanmaların cerrahi tedavisi, bilimsel yöntemler eşliğinde en iyi fonksiyonel sonuçlar alınması amaçlanarak yapılabilmektedir.

MERAK ETTİKLERİNİZ

ZNZ Hair Center ile gerçekleştirilen tüm operasyonlar güvencemiz altındadır.
Saç Ekiminin Geleceği Nasıl Olacak?

Saç Ekiminin Geleceği Nasıl Olacak?

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan saç ekim tekniği: FUE tekniğidir. FUE tekniği saç ekiminin geleceği için önemli bir adım olarak atıldı. Bu tarz saç ekimlerinde saçlar bir bölgeden özel borular aracılığı ile tek tek alınır ve saç ekilecek olan bölgeye yerleştirilir.

BLOG23.11.2020 13:19:28
Geçmişten Günümüze Saç Ekiminin Tarihi

Geçmişten Günümüze Saç Ekiminin Tarihi

Her şeyin olduğu gibi elbette saç ekiminin de bir tarihi var. Saç ekimi ve saç ekiminin tarihi ile ilgiliyseniz bu makale size zamanda yolculuk ettirece ve tarih boyunca saç ekimi tedavilerinin nasıl uygulandığını sizlere açıklayacak.

BLOG16.11.2020 13:13:52
Sakal Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Sakal Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Sakal, bazı erkekler için sahip oldukları en önemli aksesuardır. Farklı nedenlerden kaynaklanabilen sakal dökülmesi ya da sakal seyrekliği, sakal ekimi tedavisi ile çözülebilmektedir.

BLOG9.11.2020 13:07:57